1 måneds tid siden jeg droppede et vis hunde forum!
Set i bakspejlet skulle jeg havde gjort det for længe siden – eller rettere jeg skulle slet ikke have meldt mig ind igen. Desværre ser jeg min deltagelse som tidspilde – altså spild af min tid. Udover det er der også kommet en masse ærgrelser og misforståelser med i den periode jeg var “derinde”
Alt det har jeg berettet om tidligere – men mest er grunden den, at jeg ikke passede ind fordi mine holdninger og meninger nu engang er anderledes end flertallets og sådan har det ALTID været – deri er der intet nyt.
Udover det er der en række andre ting, som jeg dog ikke vil komme ind på her – Jeg vil blot nøjes med at sige, at jeg er rigtig lettet over at jeg ikke længere er en del af det forum.
Til gengæld er jeg nu havnet på en anden side hvor jeg er omgivet af beagle ejere og her har jeg fundet min rette hylde. Der er slet ingen tvivl om at “lige børn leger bedst” sådan som det gamle ordsprog lyder. Siden er hyggelig og uforpligtende og rar at have hvis der skulle blive brug for et beagle råd eller to – eller man selv kan hjælpe med et råd eller to ![]()
![]()






